Założę sklep internetowy, będę mieć kasę i luz od szefa. – tak myśli wiele osób.

Czy prowadząc firmę, rzeczywiście osiągniesz satysfakcję i powodzenie finansowe? Tak!

Jednak droga do sukcesu nie będzie gładka, łatwa i szybka. Prowadzenie sklepu internetowego to ciężki kawałek chleba. Czy można na tym dobrze zarobić? Oczywiście, że tak! Czy trzeba się narobić? I to jak!

Pamiętaj, że nie ma nic za darmo!

Musisz znać się na wszystkim

Prowadzenie sklepu internetowego to nie bułka z masłem. Żeby to robić skutecznie, musisz znać się na wszystkim. To nie żart!

Musisz być alfą i omegą. Stać się szefem dla siebie i swoich pracowników. Poznać swoją branżę od podszewki. Śledzić konkurencję i zawsze wiedzieć, gdzie oraz w jakiej cenie sprzedaje się asortyment taki jak twój. Zostać skutecznym kierownikiem magazynu, a jako logistyk pakować i wysyłać przesyłki. Być doskonałym administratorem strony oraz copywriterem sprawnie tworzącym opisy produktów i artykuły na bloga.

Staniesz się księgowym, bo przecież sprzedany towar trzeba rozliczyć i zaksięgować. Jako specjalista do spraw marketingu poprowadzisz działania, mające na celu pozyskanie klientów. Twoi klienci muszą być zadowoleni, więc staniesz się ekspertem od obsługi klienta. Będziesz realizował zamówienia i przyjmował reklamacje.  

Czy dam radę?

Te kilka podstawowych czynności jest niezbędnych do prowadzenia sklepu internetowego. Pracy wystarczy dla kilku osób, a ty musisz zrobić to we własnym zakresie. Ewentualnie z pomocą jednego, może dwóch pracowników. Czy da się to ogarnąć?

Jak najbardziej! Co więcej, masz duże szanse na powodzenie! Zapomnij tylko o wolnych wieczorach i weekendach. Prowadzenie e-sklepu to nieustanna i ciężka praca na wielu polach jednocześnie

Daj z siebie wszystko!

Jeśli dasz z siebie wszystko, osiągniesz sukces. Jeśli natomiast myślisz, że zakładając sklep łatwo i przyjemnie uzyskasz zwycięstwo, to grubo się mylisz.