Samodzielne prowadzenie księgowości, choć wydawać by się mogło zadaniem wymagającym tajemnej wiedzy dostępnej tylko dla nielicznych, jest w zasadzie proste i dostępne dla każdego. Wielu przedsiębiorców prowadzących uproszczoną księgowość zdecydowało się zrezygnować z usług biura rachunkowego na rzecz systemów do prowadzenia księgowości online, które, jako że są dostępne od ręki i za niewielką opłatą, znacznie oszczędzają czas oraz zasoby finansowe. 

Mała księgowość online jest dla każdego!

Małą księgowością online nazywa się księgowość uproszczoną, której rozliczenie opiera się na księdze przychodów i rozchodów, ewidencji przychodów zryczałtowanego podatku dochodowego lub rejestrów VAT. Mała księgowość rozliczana online to rozwiązanie skierowane zwłaszcza dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które szczególnie cenią sobie niezależność od podmiotów zewnętrznych oraz oszczędność czasu i pieniędzy. Mała księgowość online to rozwiązanie nieporównywalnie tańsze od usług biur rachunkowych oferujących rozliczanie spraw księgowych w firmie. 

By stosować małą księgowość online należy prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą lub spółkę cywilną osób fizycznych, przychody z prowadzenia działalności nie mogą przekraczać 2 000 000 euro w poprzednim roku działalności. 

Mała księgowość online - prostota i oszczędność czasu

Przedsiębiorcy, którzy zdecydowali się na prowadzenie uproszczonej księgowości za pośrednictwem internetu cenią sobie zwłaszcza kompleksowość i intuicyjność systemu, która ułatwia cały proces rozliczania przedsiębiorstwa. Przystępność systemu łączy się z jego ceną, ponieważ koszt korzystania z internetowych narzędzi do księgowości nie przekracza kilkudziesięciu złotych miesięcznie. 

Korzyści rozwiązania nie kończą się na jego niskiej cenie. Programy takie jak wFirma gwarantują dodatkowe możliwości w postaci oprogramowania w chmurze, które w pełni dostosowuje się do przedsiębiorcy umożliwiając korzystanie z funkcji systemu o każdej porze z dowolnie wybranego miejsca z dostępem do internetu. 

Przedsiębiorcy zdecydowani na przeniesienie księgowości do internetu nie zostają pozostawieni sami sobie, w pakiecie wFirma dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw mogą liczyć na pełne wsparcie i pomoc w rozwiązywaniu trudności przez ekspertów z zakresu księgowości, prawa oraz kadr i płac.

Dlaczego przedsiębiorcy wybierają małą księgowość online?

Powodów, dla których samodzielna księgowość zyskuje na atrakcyjności dla przedsiębiorców jest wiele. Oprócz oszczędności czasu w obecnych czasach ważne stało się bezpieczeństwo danych w internecie. Przy coraz częstszych awariach, które skutkują wyciekiem wrażliwych informacji, uwagę zwracają systemy które dają możliwość przetwarzania i zapisywania danych w chmurze, co jest jednoczesną gwarancją bezpieczeństwa i poufności. 

Dodatkową zaletą oprogramowania chmurowego jest nielimitowana liczba użytkowników mających możliwość korzystania z funkcji systemu w jednym czasie oraz brak konieczności instalacji dodatkowego oprogramowania na komputerze lokalnym.  

Do skorzystania z oprogramowania do samodzielnego prowadzenia księgowości zachęcają również dodatkowe, komplementarne funkcje systemu, dzięki którym możliwe jest wystawianie faktur, zarządzanie firmą oraz rozliczanie spraw kadrowych.