W dobie współczesnego internetu właściciele małych firm mają przywilej korzystania z najbardziej skutecznych narzędzi marketingowych nawet przy niewielkim budżecie. Jak skutecznie zareklamować małą firmę w sieci? O czym pamiętać, żeby jak najszybciej poszerzyć grono swoich klientów? Jak reklamować małą firmę

Po pierwsze – osobowość

Startując z niewielkim biznesem możesz szybko zyskać przewagę nawet nad przedsiębiorstwami istniejącymi od lat na rynku. Kluczem do sukcesu jest autentyczność, Twoja osobista historia oraz znalezienie niszy, w której jesteś w stanie najlepiej się odnaleźć.

Firmy z wieloletnią tradycją pomimo posiadania ogromnego kapitału marketingowego przepalają ogromne ilości pieniędzy inwestując w reklamę telewizyjną, billboardy czy spoty radiowe. Takie tradycyjne formy reklamy, choć niezmiennie wymagają dużego kapitału, odnoszą z roku na rok coraz mniejszy skutek.

Współcześni konsumenci zdają się stopniowo uodparniać na tego typu przekaz, reagując na krzykliwy głos lektora reklamowego raczej irytacją niż zainteresowaniem. Tymczasem największy sukces odnoszą kampanie reklamowe, w których właściciele przedsiębiorstwa lub osoby odpowiedzialne za konkretne produkty komunikują się z potencjalnym klientem, przedstawiając mu w naturalny, spokojny sposób, jak może zyskać korzystając z danego rozwiązania.

Zalety internetowych kampanii marketingowych

Marketing w social mediach takich jak Facebook, TikTok czy Youtube oddaje do naszej dyspozycji złożone narzędzia, pozwalające na dostosowanie każdej z wyświetlanych reklam do profilu jej odbiorcy. I tak, możemy stworzyć całkowicie inny przekaz jeśli naszym odbiorcą będzie mężczyzna w średnim wieku, natomiast inaczej sformułować reklamę tego samego produktu w sytuacji, w której zobaczy ją nastolatek.

Jest to możliwe dzięki ogromnej bazie danych, dotyczących pochodzenia, wieku, miejsca zamieszkania czy nawet zainteresowań osób korzystających z popularnych social mediów. Dzięki temu nie musimy zgadywać, w jakim kręgu odbiorców znajdziemy najwięcej osób przychylnie nastawionych do oferowanych przez nas treści. Korzystając z algorytmu jesteśmy w stanie bezpośrednio dotrzeć do każdej zainteresowanej danym zagadnieniem osoby.

Koszty reklamy w social mediach

Największą zaletą internetowego marketingu jest jednak koszt usługi. Choć przy większym budżecie możemy realizować potężne, kosztowne kampanie, w początkowym okresie naszej działalności jesteśmy w stanie stworzyć skuteczną, przynoszącą zyski reklamę już za kilkadziesiąt złotych.

Reklamując swoją firmę w social mediach płacimy jedynie za jej rzeczywisty zasięg. Możemy stale kontrolować ilość wyświetleń naszego posta lub wideo, obserwując jak przy każdej kolejnej odsłonie lub interakcji z budżetu naszej kampanii znika niewielka, ustalona wcześniej kwota. Dzięki temu nie tylko docieramy precyzyjnie do odbiorców, na których najbardziej nam zależy, ale także jesteśmy w stanie z miejsca zakończyć nieskuteczne kampanie marketingowe, wykorzystując w inny sposób przeznaczone na nie środki. Taka dowolność w zakresie tworzenia strategii marketingowych pozwala nam na bardzo szybkie odkrycie tego rodzaju przekazu, który odnosi najbardziej zadowalający biznesowo skutek.