Na przestrzeni lat Internet to główne miejsce poszukiwania pracowników, ponieważ daje nam mnóstwo możliwości dodawania darmowych ogłoszeń o pracę. Różne portale oraz media społecznościowe prześcigają się w pomysłach jak można pozyskac dobrego kandydata do pracy. To samo dotyczy Białegostoku - stolicy podlasia. Poniżej doradzamy jak ułatwić sobie znalezienie dobrego pracownika w Białymstoku. 

Jak wygląda sytuacja na rynku pracy w Białymstoku? 

W Białymstoku oraz pobliskim regionie od lat utrzymuje się bardzo wysoka stopa bezrobocia. Co zaskakujące pandemia Covid - 19 nie pogorszyła tej sytacji. Eksperci sa zaskoczeni ponieważ sytacja lokalnego rynku pracy uległa znacznej poprawie. z danych opublikowanych przez Powiatowy Urząd Pracy wynika, iż liczba osób bezrobotnych znacznie zmalała, a od  stycznia do marca 2021 nową pracę rozpoczęło ponad 1200 mieszkańców stolicy Podlasia. Pandemia nie wpłynęła także negatywnie na wysokość zarobków.

W lutym 2021 średnie wynagrodzenie wśród białostoczan oscylowało w granicach 4600 złotych brutto. Tak dobra sytuacja na białostockim rynku pracy powoduje jednak, że niektórzy pracodawcy mają dość duże problemy ze znalezieniem nowych pracowników. Gdy spojrzymy na ogłoszenia o pracę Białystok to gołym okiem można zauważyć, że liczba ofert z miesiąca na miesiąc jest coraz większa. Co powinni zrobić pracodawcy, którym zależy na pozyskaniu fachowców posiadających wieloletnie doświadczenie w swojej dziedzinie? 

Porady dla pracodawców prowadzących rekrutację 

Prowadzenie rekrutacji jest w dzisiejszych czasach znacznie trudniejszym i bardziej czasochłonnym niż jeszcze kilkanaście lat temu. Z racji tego, iż obecnie mamy do czynienia z rynkiem pracownika, firmy umieszczające ogłoszenia muszą pamiętać o tym, że potencjalnych zainteresowanych trzeba w odpowiedni sposób zachęcić do podjęcia pracy. 

Niestety, wiele firm zamieszczających w internecie darmowe ogłoszenia o pracę Białystok popełnia wiele błędów. O czym mowa? Przede wszystkim oferują zbyt niskie wynagrodzenia. W przypadku, gdy aktualne oferty pracy Białystok od danej firmy zawierają szereg bardzo rygorystycznych wymagań od przyszłych pracowników, a jednocześnie proponuje się zainteresowanym wynagrodzenie w postaci pensji minimalnej, wówczas nie ma się co dziwić, że osób przesyłających swoje CV będzie wyjątkowo mało. 

Pensje powinny odpowiadać aktualnym trendom rynkowym. Firma nie może w tym względzie odbiegać od swojej konkurencji, ponieważ branżowi fachowcy z pewnością przeniosą się tam, gdzie zostaną im zaproponowane godne warunki pracy i płacy. Jesteśmy przekonani, że dzięki powyższym wskazówkom prowadzenie rekrutacji w firmie będzie znacznie prostsze i bardziej efektywne.