To oczywiste, że chcemy, aby nasz biznes był jak najlepiej rozreklamowany. Jeśli zależy nam na zdobyciu nowych klientów, warto pomyśleć o content marketingu, czyli marketingu treści. Wartościowe artykuły, które pokażą internautom, że jesteśmy ekspertami w swojej dziedzinie, są znacznie skuteczniejsze niż naszpikowanie opisów produktów słowami kluczowymi. Gdzie umieszczać dobre treści promujące sklep internetowy? Jakie mamy możliwości? Podpowiadamy w niniejszym artykule!

Treści promujące sklep internetowy – tylko wysoka jakość!

Jeśli chcesz, aby treści promujące sklep internetowy były naprawdę pomocne w promocji, musisz tworzyć materiały wysokiej jakości. Mogą to być na przykład artykuły z twojej branży, dzięki którym odbiorcy będą mieli większą wiedzę na temat sprzedawanych przez ciebie produktów czy usług. Możesz także dzielić się zdobytą wiedzą, przekazywać ciekawe dane. 

Oczywiście należy pamiętać o tym, aby treści były wartościowe – nie chodzi o to, by umieścić jak najwięcej słów kluczowych, ale o to, by pokazać odbiorcom, że mają do czynienia z ekspertami, którym można zaufać. 

Warto również zaznaczyć, że treści promujące sklep internetowy to nie tylko artykuły – może to być także czytelna infografika, film, wykresy itp.

Gdzie umieszczać treści promujące sklep internetowy?

Przygotowaliśmy treści promujące sklep internetowy. Co dalej? Gdzie je umieszczać? Jak sprawić, aby dotarły one do potencjalnych klientów? 

 1. Blog firmowy
  Pierwszym miejscem, o którym warto pomyśleć, jest blog firmowy. Możemy tam zamieszczać treści promujące sklep internetowy – zarówno artykuły, jak i infografiki czy filmy.

  Takie rozwiązanie ma oczywiście zarówno plusy, jak i minusy. Z jednej strony możemy publikować, co chcemy, jak chcemy, w dowolnej formie i nikt nam niczego nie narzuca. Z drugiej jednak, jeżeli chcemy wypromować sklep, który na razie nie jest zbyt popularny, umieszczanie treści właśnie na nim może spowodować, że niewiele osób się z nimi zapozna. 

 2. Serwisy branżowe
  Jeśli blog firmowy nie jest zbyt często odwiedzanym przez potencjalnych klientów miejscem, warto pojawić się w zewnętrznym serwisie branżowym i napisać tam wpis gościnny.

  Dzięki temu może on dotrzeć do większej liczby użytkowników, a poza tym pojawienie się w branżowym serwisie z odpowiednią renomą automatycznie zwiększa również zaufanie do naszej wiedzy i naszych produktów/usług.

 3. Social media
  W dzisiejszych czasach trudno pominąć promowanie treści w mediach społecznościowych. Korzysta z nich miliony użytkowników, jest więc to doskonała okazja, by przekonać ich do siebie i przekazać informacje o naszym sklepie internetowym.

  W takich miejscach liczy się konkretny przekaz i brak przeładowania treścią, jest więc to doskonała platforma do dzielenia się na przykład ciekawymi infografikami.

Aby treści promujące sklep internetowy dotarły do jak największej liczby odbiorców, warto umieszczać je w kilku miejscach, nie zamykać się na jedną formą kontaktu z potencjalnym klientem. Pamiętajmy jednak, by starać się nie dublować treści i w każdym miejscu podzielić się innymi informacjami. Wielu z nas nie przepada za czytaniem wielokrotnie tego samego. Nasi potencjalni klienci również.

Polecamy