Czy można zajmować się sprzedażą online bez własnego sklepu internetowego? Okazuje się, że jest to prostsze i tańsze niż się wydaje. Istnieje kilka sposobów, jednak najbardziej kompleksową opcją jest dobry program magazynowy zintegrowany z platformą sprzedażową.

Czym jest program magazynowy?

Oprogramowanie tego rodzaju jest dedykowane przedsiębiorcom, którzy w ramach działalności swojej firmy dysponują towarami – sprowadzają je lub wytwarzają, a następnie sprzedają. Program magazynowy usprawnia i organizuje proces zarządzania tymi produktami, a także ułatwia dopełnianie formalności, takich jak wystawianie dokumentów magazynowych.

Program magazynowy a sprzedaż online

Współczesny trend gospodarczy idzie w stronę centralizacji sprzedaży internetowej. To oznacza, że w wielu przypadkach znacznie bardziej będzie opłacało się sprzedawać za pośrednictwem platform takich jak Allegro (tzw. marketplaces), niż za pośrednictwem indywidualnej witryny internetowej. Wybierając program magazynowy zintegrowany z tego typu przestrzenią handlową, przedsiębiorcy mogą zyskać nie tylko porządek w towarach, ale również swego rodzaju menedżera sprzedaży na Allegro lub innym serwisie. Dzięki temu nie ma konieczności zakładania własnej strony internetowej i ponoszenia związanych z nią kosztów.